Michał Gamrot

Kim jestem?

Nazywam się Michał Gamrot i jestem ekonomistą zainteresowanym kryzysami gospodarczymi, długiem publicznym i systemami monetarnymi. Piszę doktorat na temat przewidywania kryzysów zadłużenia publicznego na Uniwersytecie Łódzkim. Uczyłem uczę makroekonomii i polityki monetarnej. Moje poglądy ekonomiczne można sklasyfikować jako mieszankę postkeynesowskiej teorii i metodologicznego empiryzmu.

Tak wyglądam

Od kilu lat zajmuję się zawodowo uczeniem maszynowym i analizą dużych zbiorów danych. Obecnie pracuję w PwC Polska, gdzie zajmuję się data science oraz doradztwem biznesowym dla sektora finansowego.

W wolnych chwilach zajmuję się grą na syntezatorze, konfigurowaniem Emacsa i chodzeniem na mecze jedynego słusznego klubu piłkarskiego w Polsce — RTS Widzew Łódź.

Jeśli chcecie się ze mną skontaktować, możecie wysłać mi maila: cenapieniadza@gamrot.net.

O blogu

Cena Pieniądza istnieje od czerwca 2013 roku. Posty piszę z różną częstotliwością, co spowodowane jest głównie brakiem czasu wynikającym z obowiązków zawodowych. O tym dlaczego zdecydowałem się pisać bloga możecie dowiedzieć się więcej z mojego pierwszego wpisu.

Logiem Ceny Pieniądza jest denar Bolesława Chrobrego z około 1000 roku.