Cena Pieniądza

Nazywam się Michał Gamrot i jestem doktorem ekonomii. Interesuję się kryzysami finansowymi, długiem publicznym i systemami monetarnymi. W lutym 2019 roku obroniłem na Uniwersytecie Łódzkim doktorat na temat przewidywania kryzysów zadłużenia publicznego. Uczyłem makroekonomii i polityki monetarnej. Od kilu lat zajmuję się zawodowo uczeniem maszynowym i analizą dużych zbiorów danych. Obecnie pracuję w PwC Polska, gdzie zajmuję się data science oraz doradztwem biznesowym dla sektora finansowego.

Moje poglądy ekonomiczne można sklasyfikować jako mieszankę post-keynesowskiej teorii i metodologicznego empiryzmu. Kiedyś interesowałem się szkołą austriacką, ale mi przeszło. Moim ,,ekonomicznymi idolami” są John Maynard Keynes, Abba Lerner i Wynne Godley. Z żyjących ekonomistów lubię m.in. Sergio Cessarato, Marca Lavoie i George’a Selgina. Mam silne uczulenie na konserwatyzm fiskalny, twardogłowych zwolenników standardu złota, modele DSGE i teorię mnożnika pieniężnego.

Tak wyglądam

W wolnych chwilach zajmuję się czytaniem o nowoczesnych technologiach, konfigurowaniem Emacsa, chodzeniem na mecze Widzewa Łódź i spaniem. Staram się codziennie czytać prasę ekonomiczną — głównie Financial Times i the Economist, co polecam wszystkim osobom zainteresowanym ekonomią w praktycznym wydaniu.

Jeśli chcecie się ze mną skontaktować, możecie wysłać mi maila: cenapieniadza@gamrot.net.